Galavečer bojových športov – Enfusion Live 39 v sobotu 23. apríla Žiline, bol pre banskobystrického šampióna v thajskom boxe Vladimíra Moravčíka úspešný. Priviezol si domov opasok WMC.

33V zápase o interkontinentálneho šampióna najprestížnejšej organizácie WMC (World Muaythai Council) zvíťazil 3:0 na body nad thajským bojovníkom Kemom Bernenungom.

„Pred zápasom som sa cítil výborne, bol som dobre pripravený a nič mi nebránilo v tom, aby som v ringu odovzdal všetko, čo som za štyri mesiace natrénoval,“ hovorí Vlado „Dracula“ Moravčík (Moravčík Fight Team) a dodáva, že zápas prebiehal tak, ako to očakával.

„Thajčan bol silný v klinči, ale to bolo z jeho strany asi tak všetko. Mne prechádzali hlavne údery rukami a potom prechod do lakťov, čím som si zabezpečil víťazstvo v každom kole.“

Prestížna holandská promotion ENFUSION LIVE sa na Slovensku, v Žiline, konala tretí raz. Galavečera v žilinskej DOXXbet Aréne sa zúčastnili bojovníci a bojovníčky z Čiech, Maroka, Anglicka, Thajska, Francúzska, Holandska a, pravdaže, slovenskí borci.

Zápas Vladimír Moravčík vs. Kem Bernenung (76,22kg) o opasok interkontinentálneho šampióna WMC bol zlatým klincom večera. Vlado Moravčík krátko po zápase povedal: „Získal som pás, po ktorom som túžil už ako amatér, keď som s thaiboxom začínal. Takže som si po pätnástich rokoch splnil sen. Som šťastný!“

Kompletnú výsledkovú listina Enfusion Live 39 nájdete v tomto linku.