Banskobystrickí futbalisti sa po remíze v Nitre predstavili aj v zápase šiesteho kola na pôde súpera. U nováčika v Myjave to ale nebol ľahký súboj, pretože zverenci Ladislava Hudeca sa chceli priblížiť svojej prvej výhre v najvyššej súťaži.

Spartak Myjava – FK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)

Góly: 83. Michal Pančík; ŽK: 45. Mrva, 54. Siva, 69. Šebek – 64. Chrappan; Stretnutie v Myjave sledovalo 1 445 divákov.

Zostava Spartaka Myjava: Solnička – Siva (80. Jorík), Černáček, Častulín, Mrva – Dian, Kuračka, Marček, Petráš – Šebek (71. Straka), Sládek.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Poljovka , Chrappan, Gyömbér, Turňa – Hučko, Brašeň, Rejdovian (80. Pančík), Hlinka – Ferenčík (46. Augustín), Slančík (46. Matúš).

Od úvodu stretnutia boli aktívnejší domáci. V piatej minúte dorážal po rohu Myjavy Marček, ktorý natiahol Boroša, ale ten loptu dokázal vytesniť. V 16. minúte z diaľky vystrelil Hučko, ale mieril len nad Solničkovu bránu. Nevídane často sa vpredu objavoval inak stopér Norbert Gyömbér, ktorý sa však najmä v prvej časti hry pohyboval po takmer celom ihrisku a práve on mohol svojou strelou v 28. minúte ohroziť bránku Myjavy, lenže do jeho strely zasiahol Černáček. V 43. minúte prišla nádejná šanca domáceho celku, keď však Boroš na dvakrát bravúrne nedovolil zverencom Ladislava Hudeca otvoriť skóre.

Norbert Hrnčár do druhého polčasu už neposlal útočníkov Slančíka a Ferenčíka, ktorých nahradil Augustínom a Matúšom. Nielen dvojica týchto hráčov, ale aj ďalší červeno-bieli vstúpili do druhého dejstva omnoho aktívnejšie a hnaní aj priaznivcami Dukly, ktorí do Myjavy cestovali, sa snažili o otvorenie gólového účtu. Napríklad v 57. minúte útokom, ktorý efektne začal Augustín, lenže jeho spoluhráči si už následne nedokázali vypracovať príležitosť na zakončenie. Keď už sa hra na ihrisku začínala pomaly vyrovnávať, poslal na Hrnčár Michala Pančíka, stálicu Dukly, ktorá práve v deň zápasu oslávila svoje tridsiate narodeniny, a práve on v 83. minúte po Augustínovej nahrávke prekonal Solničku – 0:1. Keďže na sklepávanú loptu pred Borošom nedokázal už v nadstavenom čase nik z domácich zareagovať, skóre sa už nemenilo a v tábore červeno-bielych boli dôvody na oslavu hneď dva.

O týždeň, v sobotu 25. augusta, sa Dukla predstaví na Štiavničkách proti Tatranu Prešov od 19.30 h.