Víkendový turnaj Urpiner Cup v malom futbale sa zaradil medzi najkvalitnejšie v letnej prestávke. Víťazom 3. ročníka sa stali prvoligisti z Capanegra.

Turnaja sa zúčastnilo 12 mužstiev, pričom po odohraní skupinovej fázy sa s bojmi o prvé priečky museli rozlúčiť mužstvá FC Salve, Flaty, Hrča a AS v Rume.

Nasledovali štvrťfinálové súboje, kde sa stretli D.P.H. a Sršne z Brezna. Zápas bol mimoriadne vyrovnaný do posledných sekúnd, o čom svedčí aj tesný konečný výsledok. Druhou dvojicou boli tímy Capanegra a All Stars Kotalští. Duel skončil v riadnom hracom čase nerozhodne, a tak sa kopali pokutové kopy, v ktorých boli úspešnejší hráči Capanegry. V treťom štvrťfinálovom stretnutí sa proti sebe postavili mužstvá 1. FC Multivitamín a Bamboči Team. Opäť ďalší vyrovnaný zápas, v ktorom z postupu tešil Bamboči Team. Posledné štvrťfinále patrilo TAMI a FK Plus. Bol to pekný futbal, ale prejavili sa dlhoročné skúsenosti TAMI a porazili mladíkov z FK Plus 4:0.

V prvom semifinále turnaja narazili na seba mužstvá Sršňov a Bambočiho Teamu. Zápas priniesol svižné tempo, v ktorom padlo viac gólov do brány Sršňov. V druhom semifinálovom stretnutí sa predstavili mužstvá TAMI a vlaňajší obhajca trofeje Capanegra. Tá sa dostala do vedenia 4:0, a aj keď sa hráči TAMI nakoniec prebrali, podarilo sa im iba znížiť na 4:3.

Bronzovú pozíciu si vybojovali hráči TAMI. Vo finále sa Bamboči Team strelecky nepresadil, a tak sa pod umelým osvetlením mohli z opätovného víťazstva tešiť hráči Capanegry.

Súčasťou turnaja bol aj sprievodný program. Ženské fanúšičky súťažili v kopaní lopty na bránu z polovice ihriska a návštevníci si mohli vyskúšať streľbu z historického luku. Po skončení turnaja pokračovala spoločná zábava.

Najbližší turnaj sa v KIA Aréne odohrá tento víkend, 28. augusta pod názvom Motor Car Cup. Prihlásené sú mužstvá 1.FC Multivitamín (III. liga), Adrenalín (IV. liga), Sršne Brezno, D.P.H. (Extraliga), Red Dragons, Sásovské Píly, AS v Rume, VKK (III. liga), Capanegra (I. liga), FK Plus (IV. liga), Šachový krúžok a Celebrities.

Výsledky:
Štvrťfinále:
D.P.H. – Sršne 1:2
Góly: Hippík – Harvan, Podstavek

Capanegra – All Stars Kotalští 1:1, rozhodli pokutové kopy
Góly: Giertl – Caban

1. FC Multivitamín – Bambočiho Team 2:1
Góly: Veselovský – Tančin, Račák

TAMI – FK Plus 4:0
Góly: Patráš 2x, Poliak 2x

Semifinále:
Bambočiho Team
– Sršne 3:1
Góly: Galád, Račák, Donoval – Balla

Capanegra – TAMI 4:3
Góly: Rakyta, Giertl, Bebo, Výboh – Fúdor, Hakel, Patráš

O 3. miesto:
Sršne  – TAMI 2:2, rozhodli pokutové kopy
Góly: Harvan – Radoš, Poliak

Finále:
Bambočiho Team – Capanegra 0:3
Góly: Výboh, Giertl, Bebo