Vo Vile Dominika Skuteckého bude dnes zo svojej knihy Piata loď čítať tohtoročná víťazka ceny Anasoft litera, Monika Kompaníková. Okrem autorského čítania sa záujemcovia môžu tešiť aj na rozhovor, v ktorom nebude klásť otázky len moderátor Egon Tomajko, ale i zvedavci z publika.

Monika Kompaníková (1979) vyštudovala na Vysokej škole výtvarných umení (1998 – 2004). Prvé poviedky publikovala v literárnych časopisoch a zborníkoch Poviedka 2001 a Poviedka 2003. Debutovala v roku 2002 knihou krátkych próz s názvom Miesto pre samotu, za ktorú získala Cenu Ivana Kraska. Novela Biele miesta bola nominovaná na cenu Anasoft litera 2007 a vyšla v srbskom preklade. Piata loď je prvým románom spisovateľky Moniky Kompaníkovej. Autorka zatiaľ vydala knihu krátkych próz Miesto pre samotu, za ktorú získala Cenu Ivana Kraska, a novelu Biele miesta. Žije v Pezinku, má dve deti.

Piata loď rozpráva o deťoch, ktoré si v záhradnom domčeku vytvoria svoju malú tajnú rodinu. Náhradnú rodinu. Náhradný domov. Vo svojom rozprávaní pokračuje vo vypĺňaní samoty, bielych miest.

Jesenné autorské čítanie so spisovateľkou Monikou Kompaníkovou, víťazkou najprestížnejšej ceny za domácu prózu Anasoft litera 2011 a finalistkou z roku 2007 sa vo Vile Dominika Skuteckého uskutoční 09. novembra 2011 o 17. hod. Program hudobne obohatí Juraj Haško (klávesy) a Ľubo Šamo (husle).