Tretí júnový víkend sa bude v Banskej Bystrici niesť v znamení prechodu z oblačného, daždivého a chladnejšieho počasia na blížiaci sa nástup toho letného.

Piatok (14. 6.) bude spočiatku sprevádzať jasná obloha, no v priebehu dňa ju sčasti zaplnia oblaky. Dážď však očakávať nemusíme. Teplota vzduchu cez deň vystúpi na 18 až 20 a po zotmení poklesne k 10 °C.

Sobota (15. 6.) bude v meste pod Urpínom slnečná, bez zrážok a s teplotou vzduchu do 23 stupňov Celzia. Večer sa ochladí k 14 °C.

Nedeľa (16. 6.) má naopak najmä zrána a dopoludnia priniesť zamračenú oblohu. V prvej polovici dňa treba rátať s dažďom a prehánky sa podľa meteorologických modelov SHMÚ môžu vyskytnúť aj neskôr, hoci obloha sa má už potom postupne vyjasniť. Očakávať môžeme maximálnu dennú teplotu vzduchu na úrovni 20 až 22 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.