Predposledný júlový víkend opäť nebude pripomínať klasické horúce letné počasie. Teploty vzduchu budú v Banskej Bystrici a okolí atakovať hranicu 30 stupňov Celzia až v nedeľu. Pršať by malo najmä v piatok, ale prehánky nie sú vylúčené ani počas soboty a nedele.

 

Piatok (19.7.) bude z rána jasný, postupne však bude pribúdať oblačnosť. Tá bude výrazná najmä v popoludňajších hodinách, počas ktorých spadnú aj dažďové zrážky. Ranné teploty sa budú pohybovať od 12 do 14 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty budú na úrovni 23 až 25 stupňov Celzia.

Sobota (20.7.) bude v znamení spočiatku jasnej, postupne polooblačnej oblohy, z ktorej by však nezapršať podľa meteorologických modulov nemalo. Vietor bude v popoludňajších hodinách silnejší. Najnižšie ranné teploty by nemali klesnúť pod 13 °C. Cez deň nás čakajú maximálne teploty od 24 do 26 stupňov Celzia.

Nedeľa (21.7.) bude spomedzi víkendových dní najteplejšia. Najnižšie ranné teploty budú na úrovni 16 °C, cez deň sa môžeme dočkať aj teplôt siahajúcich na hranicu 30 stupňov Celzia. Chýbať však nebudú oblaky a vylúčené nie sú ani dažďové zrážky.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.