Predposledný júnový víkend bude v Banskej Bystrici sprevádzať premenlivé letné počasie. Od piatkového večera až do sobotňajšieho poludnia bude v banskobystrickom okrese platiť výstraha prvého stupňa pred búrkami.

Piatok (21. 6.) bude ešte horúci, keď sa teplota vzduchu cez deň vyšplhá k tridsiatke, pričom očakávať môžeme pocitovú teplotu až 35 °C. Teplo bude aj v noci, keď sa ochladí len na 20 °C. Obloha bude jasná až polojasná, oblačnosť sa zväčší až večer.

Sobota (22. 6.) už prinesie väčšiu oblačnosť, z ktorej má zrána prameniť dážď a na pozore sa treba mať aj pred búrkami. Prehánky sa môžu vyskytnúť aj neskôr v dopoludňajších hodinách. Popoludní sa už má obloha vyjasniť. Oproti piatku bude o čosi chladnejšie, vzduch sa v priebehu dňa zohreje na 24 až 26 stupňov Celzia, pričom pocitová teplota sa má pohybovať okolo tridsiatky.

Nedeľa (23. 6.) bude v meste pod Urpínom slnečná a s teplotou vzduchu do 26 °C. Viac oblakov sa má ukázať na oblohe v druhej polovici dňa, ale dážď podľa meteorologických modelov SHMÚ očakávať nemusíme.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.