Piatok 21. jún je najdlhším dňom v roku. A tiež je medzinárodným dňom zvierat s najdlhším krkom, žiráf. A v piatok sa na bystrickom námestí budú diať veci nevídané. Nad našimi hlavami sa po drôte bude prechádzať človek. Myslíte, že žirafa so svojím dlhánskym krkom, by na neho dočiahla? Nie. On totiž bude chodiť vo výške 14 metrov. A ešte všeličo iné sa udeje tento víkend. 

PIATOK 21. JÚN

Priestory v rozklade

SSG Bethlenov dom, B. Bystrica – 10.30 h

Druhá performancia k výstave Michaela Luzsiczu Priestory vo mne má názov Priestory v rozklade a usktoční sa v piatok a sobotu v čase od 10.30 do 17.00 h v Bethlenovom dome (Dolná 8). Bude zložená z deinštalácie výstavy, ktorú zriedka považujeme za nudnú a nezaujímavú činnosť. Práve tento akt nie je návštevníkom galérie vôbec nikdy za normálnych okolností prezentovaný. Výstupom performancie bude rovnomenná inštalácia, ktorá bude dostupná do konca trvania výstavy, do  30. júna 2024. Viac sa dozviete tu.

Chutné jedlo a hudba

Námestie Slobody, B. Bystrica – 11.00 h

Banskobystrické Námestie Slobody je od štvrtka miestom Gastro Music festivalu, ktorý môžete navštíviť až do nedele. Otváracie hodiny podujatia sú každý deň od 11.00 do 22.00 h a vstup na festival je voľný. Od piatka do nedele vás okrem skvelého jedla potešia koncerty kapiel King Shaolin, Tajlerove Deti, Dus Sky Banda, GeRock Kabát Revival, Braňo Mojsej & Band a zaspievajú aj Robo PappMajka Valentová. Pre deti je v sobotu a nedeľu pripravený detský kútik s mega puzzle a pexesom, maľovaním na tvár, rozprávkovým kolotočom, vláčikom  a ďalšími atrakciami. Nebude chýbať ani minidisco. Viac informácií nájdete tu.

Umenie aj čarbanie

Záhrada Čajovne Gaia, B. Bystrica – 14.00 h

V piatok vás v záhrade Gaia (Dolná 9) čakajú lokálni umelci, šikovní ľudia a perfektná atmosféra. Na Art Markete si môžete kúpiť originálne grafiky, šperky, fotografie, oblečenie a mnoho iného (14.00 – 19.00 h) a o 16.00 h príde na rad spoločné komunitné „čarbanie“.

Follow aj pre deti

PARK SNOW Donovaly – 15.00 h

Na Donovaloch sa koná najväčší horský hudobný festival na Slovensku Follow. Jednorazové vstupy na podujatie platia každý deň do 23.00 h (piatok od 15.00 h, sobota a nedeľa od 14.00 h). Program festivalu je skutočne bohatý, pričom bonusom je aj krásna príroda. Užijete si koncerty Separa, kapiel Desmod, Gladiátor, IneKafe, Horkýže Slíže, Zoči Voči a ďalších. Festival má aj svoju detskú časť. Detský Follow sa bude konať v sobotu a nedeľu na spodnej stanici Novej Hole a bude plný zábavy a dobrodružstiev. Vstup naň je voľný. Viac o programe Detského Follow sa dozviete tu. Viac informácií a vstupenky na Follow 2024 nájdete tu.

Hudba, fajnotky a vínko

Regal Burger, B. Bystrica – 16.00 h

Regal Burger (Lazovná 38) pozýva na oslavu svojich 6. narodenín. Bude super hudba, Regal fajnotky a ochutnávka výborného slovenského vínka a k dobrej nálade prispeje aj DJ Symijata.

Hurá, ide sa do Pitvora

Nádvorie Barbakánu, B. Bystrica – 16.30 h

Deviaty ročník divadelno-hudobného festivalu Mičinský pitvor sa začína v piatok v Banskej Bystrici. Magický priestor na nádvorí pri Barbakáne bude ohradený, vstupenky si môžete zakúpiť aj na mieste. Stánky s občerstvením budú na Starej tržnici, kde sa odohrá aj pouličné predstavenie Kde bolo tam bolo? (16.30 h). Povrazochodec Oliver Zimmermann prejde ponad Námestie SNP o 19.15 h a Duo Kyseli Krastafci s Dodávkou humoru urobí živú pozvánku na Mičinský pitvor niekedy medzi 16.30 – 17.00 h. V programe na nádvorí Barbakánu sa stretnete s patrónkou festivalu, herečkou Kristínou Tormovou, Alexom Mihajlovski a jeho bábkou Mr. Barti a tešiť sa môžete aj na koncerty Kataríny KoščovejDanielom Špinerom a Martina Geišberga a Richarda Autnera so skupinou. Vstupenky si môžete kúpiť tu. V prípade nepriaznivého počasia sa piatkový program presunie do Robotníckeho domu.

Jánska vatra na Strelníkoch

Strelníky – 18.00 h

Na ihrisku za Híblikom v Strelníkoch sa rozhorí Jánska vatra. Bude aj opekačka, čapované pivo a určite aj dobrá nálada.

Hudba aj kúpanie

Kúpele Sliač – 18.00 h

V ďalší júnový piatkový večer v Kúpeľoch Sliač kapela The Passage zahrá sklady v štýle rock aj big beat. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v Kine Palace. Otvorené je aj termálne kúpalisko (9.30 – 20.00 h v piatok a počas víkendu) a bufet (10.30 – 20.00 h). Viac informácií nájdete tu.

Hudobná glosa

Národný dom, B. Bystrica – 18.30 h

Na Hudobnej glose Igora Šimega v Národnom dome vás už tradične čaká zmes humoru a hudby. Predstavia sa muzikálová herečka Barbora Ďurovčíková, speváčka, moderátorka a herečka Petra Sabová a… nechajte sa prekvapiť, kto budú ďalší hostia.

Fotil som Beatles

Divadlo J. G. Tajovského, Zvolen – 18.30 h

Životný príbeh ikonického fotografa Deža Hoffmanna je strhujúcim opusom plným hudby, piesní, choreografií, epických výjavov a odkazov na legendárne udalosti v troch časových líniách. Veľké obsadenie doplnené študentami a študentkami banskobystrickej Akadémie umení predstavuje nápadito a plnokrvne výnimočné momenty 20. storočia, ktoré zachytil svojím fotoaparátom práve Dežo Hoffmann. Narodil sa v roku 1912 v Banskej Štiavnici a jeho fotografická tvorba mu priniesla celosvetového uznanie. Vstupenky si môžete kúpiť tu.

Môj dobrý kamarát

Aula SZU, B. Bystrica – 19.00 h

Zjaví sa raz za čas a obráti vám život absolútne naruby. Ale nedá sa nič robiť, je to predsa váš „dobrý kamarát“… Skvelá francúzska komédia Erica Assousa Môj dobrý kamarát spája dva manželské páry v kolotoči nedorozumení, poloprávd a situácií, ktoré, ak sa vás netýkajú, sú skutočne komické. Inak by ste umierali hrôzou. V réžii Jakuba Nvotu účinkujú: Lukáš Latinák, Ady Hajdu, Anikó Vargová, Zuzana Konečná a Broňa Kováčiková. Vstupenky si môžete kúpiť tu.

Ten, čo chodí po drôte

Námestie SNP, B. Bystrica – 19.15 h

Povrazochodec Oliver Zimmermann, ten, čo chodí po drôte, dorazil z Nemecka do Banskej Bystrice skôr, aby si mohol pozrieť priestory a pripraviť ukotvenie na svoje parádne artistické číslo v programe prvého dňa Mičinského pitvora. V Bystrici je po prvý raz a Bystričania tiež po prvý raz uvidia, ako sa vo výške 14 metrov niekto „prechádza“. Oliverova prechádzka po drôte na Námestí SNP vedie z Katedrály sv. Františka Xaverského na budovu reštaurácie Olivo. Mali by ste byť pri tom, veď ktovie, kedy sa takáto „punkáčina“ v Bystrici ešte zopakuje.

Smršť v letnom kine

Letné kino na amfiteátri, B. Bystrica – 21.30 h

Hlavným hrdinom príbehu Smršť je forenzný psychológ Martin Lang (Tomáš Maštalír), ktorý prichádza spolu s manželkou Pawlou (Anna Geislerová) do kúpeľov v horách. Ďaleko od civilizácie si chcú oddýchnuť a pokúšajú sa zachrániť vzťah. Prechádzajú vážnou partnerskou krízou, ktorá pramení z hlboko ukrytej traumy, a tento pobyt je pre nich ultimátom – buď svoje problémy prekonajú, alebo sa každý vyberie vlastnou cestou. Kolobeh rutinných dní však naruší príchod tajomnej zásielky – balíka s dôkazovým materiálom z vyšetrovania tragického prípadu. Odosielateľom je Langov kolega, psychológ. Viac sa dozviete tu.

SOBOTA 22. JÚN

Veľký žúr od rána do noci

Vodný hrad Hronsek – 9.00 h

Vo Vodnom hrade v Hronseku sa chystá veľký žúr. Keď sa zotmie, na javisko prídu frontmani skupiny Trezor Marián LabudaMarián  Miezga. No „žúrovať“ sa tu bude už od rána. O 9.00 h sa začnú prehliadky hradu. Konať sa budú každú hodinu až do 15.00 h. Oľúbený herec Matej Landl uvarí pre všetkých výborný guláš. No a večer si nádvorie hradu podmaní už spomenutá kapela Trezor a bude to naozaj Veľký žúr (21.30 h).  Nenechajte si ujsť túto jedinečnú šou hercov z Astorky Korzo 90 a ich „tajných“ hostí. Trezor: Veľký žúr je tretím a posledným júnovým predstavením podujatia Divadelný Hronsek 2024, ktoré pokračuje v júli komédiou Už ti nikdy nenaletím a v auguste ďalšími piatimi skvelými inscenáciami. Vstupenky si môžete kúpiť tu.

Športový deň pre deti

Futbalové ihrisko, Šalková – 9.30 h

Šalkovský deň venovaný deťom a športovaniu sa začne o 9.30 h súťažami. Deti navštívi aj kúzelník Tristan (11.00 h) a čaká ich tiež jazda na koňoch (od 12.00 h), ukážka útoku Dráčikov – šalkovských hasičov (13.00 h) a po nej tanečné vystúpenie Dance studio by Aneta. Nebude chýbať maľovanie na tvár, pletenie copíkov, skákacie hrady, tímové hry, tombola a rôzne dobroty.

Aj v Hiadli sa bude športovať

Hiadeľ – 9.30 h

Ani v Hiadli sa na deti a mládež nezabúda. Sobota bude patriť im. Dopoludnia ich čakajú súťaže, pomedzi ne lákavé sprievodné akcie a aktivity, ako napríklad lezecká stena či lanovka, a popoludní animačný program s papagájmi z Arakova, sveta papagájov (15.00 – 19.00 h). Po vyhodnotení súťaží, ktoré bude o 19.00 h, sa rozhorí Jánska vatra a hrať pritom bude kapela Alek Malo & Silo.

Sobota v Pitvore na Mičinej

Horná Mičiná – 11.00 h

Program druhého dňa festivalu Mičinský pitvor otvoria Výmyselníci (tanC o.z.) a po nich sa predstaví cirkusové divadielko Cirko Hopley. Poobede si zacvičíte acroyogu a užasnete nad akrobaciou Ariadny Vendelovej. O Duške a Luške bude deťom čítať Kristína Tormová a koncerty si užijete hneď dva po sebe. Najskôr zahrá a zaspieva kapela Moruša a potom Tomáš Pohorelec a G.F.P. Počas dňa potešia deti aj Papieroví cirkusantiVedecká hračka. Sobotňajší festivalový večer vyvrcholí vystúpením famózneho novocirkusového zoskupenina Losers Cirque Company. Vstupenky si môžete kúpiť tu.

Bratia zo Solúna

SSM Thurzov dom, B. Bystrica – 11.00 a 14.00 h

Solúnski bratia Cyril a Metod prišli k nám až z Byzantskej ríše, aby našim predkom zostavili písmo a do staroslovienskej reči preložili Sväté písmo. Na podujatí v Thurzovom dome sa prenesiete do doby starých Slovanov a vyskúšajte si naše najstaršie písmo. V sobotu a nedeľu o 11.00 a 14.00 h. Program učený deťom od 6 rokov.

Modelovanie s hlinou

SSM Tihányiovský kaštieľ, B. Bystrica – 11.00 a 14.00 h

Tvorivá dielňa v sobotu a nedeľu v Tihányiovskom kaštieli (11.00 a 14.00 h) bude zameraná na prácu s hlinou. Vykrajovanie, vyrývanie, odtláčanie a rôzne iné techniky práce s modelárskou hlinou pomôžu deťom vytvoriť vkusné hlinené zvieratká na pamiatku. V cene vstupenky na tvorivú dielňu je aj prehliadka stálej expozície v kaštieli Príroda stredného Slovenska.

Liaty hasič

Ihrisko ŠK Badín – 11.00 h

Dobrovoľný hasičský zbor Badín pozýva na 4.ročník hasičskej súťaže Liaty hasič 2024. Pre deti bude pripravený skákací hrad, súťaž miniželezný hasič a ďalšie aktivity, a večer bude diskotéka.

#PRIDE #BB 2024

Záhrada CNK, B. Bystrica – 12.00 h

Podujatie #PRIDE #BB 2024 sa začne o 12.00 h stretnutím v Parku pod Pamätníkom SNP, odkiaľ sprievod prejde mestom do Záhrady CNK. V programe od 13.00 h sú zaujímavé diskusie a prednášky, workshopy aj performance a nebude chýbať ani Živá knižnica Amnesty International Slovensko (15.00 h), interaktívna inštalácia STROM (13.00 – 22.00 h), diskusia a koncert Q Talk feat. Charlotte Srnčík & Vojtík z Detvy (18.00 h) a koncert kapely Modré Hory & Andy the Doorbum (19.30 h).

Deň obce Sielnica

Futbalové ihrisko, Sielnica – 12.00 h

V Sielnici na svoj deň pripravili program s detskými atrakciami, ukážkami hasičskej techniky (bude aj pena, samozrejme), vatrou (20.00 h) a diskotékou (21.00 h). Podávať sa bude guláš a držky.

Aj Povrazník má svoj deň

Povrazník – 13.00 h

No a poďme do Povrazníka, aj tam majú v sobotu deň obce. Od 13.00 h budú hrať, spievať a tancovať FSk JavoryLiesky z Badína, ĽH Miroslava Kapca so sólistami, FSk Šajbani zo Strelník (Šajby) a FSk Debnár z Ľubietovej – Ženská spevácka skupina Majerky. Večer bude diskotéka s DJ Ján Potančok. Program moderuje Janka Majerová.

Na Sliači vatra aj Hex

Ihrisko ZŠ A. Sládkoviča, Sliač – 14.00 h

Ďalšia Jánska vatra bude plápolať na Sliači a bude súčasťou Dní mesta, ktoré zaháji jazda veteránov mestom a cimbalová skupina Jánošík (14.00 h). Po slávnostnom otvorení a ekumenickom požehnaní vystúpi Komorný sláčikový orchester ZUŚ Sliač so sólistkou Terezou Králikovou (15.00 h). Ďalej sa predstaví kapela The Best of Meky, tanečná skupina Romano Jilo aj bubenícka kapela Maribondo, ktorá prinesie rytmy a energiu slnečnej Brazílie. Po zapálení Jánskej vatry (21.00 h) vás ešte čaká koncert kapely Hex (22.00 h). Iste zaujmú aj kynologické ukážky práce príslušníkov 81. krídla Sliač a prezentácia ukážok policajnej práce príslušníkov OR PZ Zvolen. Nebude chýbať ani turistický vláčik NEUSOHL EXPRESS, detské atrakcie či výstava historických vozidiel.

Jánska hostina v Tajove

Tajov – 14.00 h

V Tajove sa vatra zapaľovať nebude, zato tam bude Jánska hostina, plná zábavy, dobrej nálady a dobrého jedla či pitia. Počas celého podujatia bude vyhrávať mužská spevácka skupina Veselí chlapci. V programe sa predstavia deti z materskej školy a uskutočnia sa aj súťaže medzi obcami mikroregiónu Králiky, Kordíky, Riečka, Tajov. Téma bude Slovensko aj na ľudovú nôtu. Po vyžrebovaní tomboly vás bude zabávať DJ Maroš Snopko.

Deň s Duklou

Europa SC, B. Bystrica – 15.00 h

Malí aj veľkí fanúšikovia MFK Dukla si túto sobotu zrejme nenechajú ujsť 3. ročník futbalového sviatku Deň s Duklou, ktorý sa koná v priestoroch Europa SC. Organizátori podujatia tento rok pripravili ešte viac vzrušenia, adrenalínu a športových aktivít. Čo vás čaká? Autogramiáda futbalistov Dukly, predstavenie nových dresov a deti si užijú aj súťaže plné zábavy, maľovanie na tvár, cukrovú vatu a malé občerstvenie. Bonusom bude výpredaj produktov z Fanshopu (zľava až 70 %). Tiež si môžete kúpiť permanentku na sezónu 2024/25 a zapojiť sa do súťaže o nový personalizovaný dres. Deň s Duklou moderuje Marek Polo Polomský.

Zábava pre celú rodinu

Safari Park, B. Bystrica – 15.00 h

Privítajte leto v Detskom centre Safari (Lazovná 64). Od 15.00 h tam na vás čaká zábava pre celú rodinu – maskoti, maľovanie na tvár, skákací hrad, bublinky, diskotéka, langoše, hotdogy aj cukrová vata. Viac sa dozviete tu.

Posledná Carmen v tejto sezóne

Štátna opera, B. Bystrica – 18.30 h

Legendárne dielo svetovej opery, ktorému dominuje neskrotná mladá žena Carmen, uvidíte v sobotu v Štátnej opere poslednýkrát v tejto sezóne. Predstavia sa vám: Michaela Šebestová ako Carmen, Diego Godoy ako Don José, Michaela Kušteková ako Micaela, Roman Krško ako Escamillo, Katarína Procházková ako Frasquita, Judita Andelová ako Mercedes a ďalší. Spoluúčinkujú: Spevácky zbor, orchester, Balet Štátnej opery a Banskobystrický detský spevácky zbor pri ZUŠ Jána Cikkera. Dirigent: Igor Bulla. Koncertný majster: Oldřich Husák. Vstupenky si môžete kúpiť tu.

Levanduľová na Magickej terase

Hogo Fogo Jazz & Art Club, B. Bystrica – 19.00 h

Dáša Libiaková & Dámske komorné trioPiesne Hany Hegerovej je program, ktorý keď budete raz počuť, už ho nebudete chcieť prestať počúvať. Piesne Hany Hegerovej v podaní úžasnej speváčky Dáše Libiakovej a Dámskeho komorného tria vás prenesú do šansónového sveta plného krásy, lásky a dobra. V programe zaznejú piesne ako Čerešne či Levanduľová a v kocke aj životné osudy veľkej dámy šansónu Hany Hegerovej. Zážitok z koncertu umocní genius loci Magickej terasy Hogo Fogo. Vstupenky si môžete kúpiť tu.

Chris Norman a Peter Nagy v aréne

Tipsport Aréna, B. Bystrica – 19.00 h

Chris Norman & Band Juniction55 Live On Tour plus hosť Peter Nagy a Indigo… Aj týmto koncertom si môžete spríjemniť sobotňajší večer. Chris Norman je známy zo svojho sólového pôsobenia po odchode zo Smokie, ale samozrejme, najmä z tejto mimoriadne úspešnej a hity chrliacej kapely. Charizmatický Chris zaspieva svojím chrapľavým vokálom známe hity Smokie ako Living Next Door to Alice, Needles and Pins, Don’t Play Your Rock ‚n‘ Roll to Me ale aj sólové trháky Midnight Lady či Some Hearts Are Diamonds. Svoje „najskladby“ zaspieva a zahrá aj Peter Nagy s kapelou Indigo. A je ich fakt neúrekom. Vstupenky nájdete tu.

Modré hory & Andy the Doorbum

Záhrada CNK, B. Bystrica – 19.30 h

Prapodivný pesničkár Andy the Doorbum z Los Angeles sa vracia na Slovensko a znova pri tom budú aj Modré hory… a vy môžete byť pri tom tiež. Modré hory totiž majú po piatich rokoch nový album a v sobotu ho prídu predstaviť aj do Záhrady. Spolu s pesničkárom Andym, samozrejme. Veď hosťuje v dvoch skladbách na ich albume Luxus Clan a to WTF is Winnetou? a taktotoánotaktotoznie. Viac informácií nájdete tu.

The Bikeriders prichádzajú do kín

CINEMAX, B. Bystrica – 20.30 h

Na začiatku chceli len jazdiť na motorkách a zažiť pocit maximálnej slobody… Kathy (Jodie Comer) je tvrdohlavá dievčina, ktorá si nenechá do života hovoriť a je dosť slobodomyseľná aj na pomery Ameriky na prelome 60. a 70. rokov. Keď v bare, kam slušné dievčatá nechodia, narazí na mladého motorkára Bennyho (Austin Butler), ktorý má podobnú krvnú skupinu, okamžite to medzi nimi začne iskriť. Benny je členom motorkárskeho gangu, ktorý vedie majiteľ baru Johnny (Tom Hardy). Chuť po slobode je nákazlivá a Kathy jej čoskoro podľahne… Vzostup a pád motorkárskeho gangu zachytáva benzínom voňajúca dráma Motorkári (The Bikeriders) oceňovaného režiséra Jeffa Nicholsa, ktorá práve tento víkend prichádza do kín, aj do bystrického Cinemax-u. V sobotu sa premieta o 20.30 h a v nedeľu o 20.00 h (slovenské titulky).

V hlave 2 na amfiku

Letné kino na amfiteátri, B. Bystrica – 21.30 h

Ak máte radšej rozprávky ako drámy, ponuka letného kina je pre vás ako ušitá. Na amfiku sa v sobotu premieta pokračovanie mimoriadne obľúbeného a úspešného animovaného rodinného filmu V hlave od študia Disney a Pixar. V hlave 2 sa vracia opäť do mysle tentokrát už čerstvej tínedžerky Riley a to práve v čase, keď ústredie prechádza náhlou demoláciou, aby uvoľnilo miesto pre niečo úplne nečakané…

NEDEĽA 23. JÚN

Blšákovica na tržnici

Stará tržnica, B. Bystrica – od 8.00 do 13.00 h

Nedeľná Blšákovica na Starej tržnici bude už tretia v tomto roku. Neváhajte a príďte nakupovať alebo len tak sa popozerať, čo všetko ľudia doma majú a zrejme nepotrebujú, keď predávajú. No predávať môžete aj vy a dať tak veciam, ktoré nepotrebujete, druhú šancu. Píšte čím skôr na: som@staratrznicabb.sk a sledujte profil Starej tržnice.

Nedeľa v Pitvore

Horná Mičiná – 10.30 h

Deviaty Mičinský pitvor v nedeľu končí, no kým sa tak stane, užijete si na ňom ešte veľa zábavy. Aj posledný festivalový deň začne acroyogou (Acro Srdcom). Duo Kyseli Krastafci predvedie Cirkus naopak, študenti Fakulty dramatických umení AU aj v Hornej Mičinej zahrajú rozprávku Kde bolo Tam bolo? a svoje senzačné artistické kúsky predvedie Cirkus trochu jinak. Bodkou za festivalom bude koncert kapely Heľenine oči (o 16.00 h na ihrisku v Hornej Mičinej). Vstupenky na koncert si môžete kúpiť tu.

Po stopách erbov a címerov

SSM Matejov dom, B. Bystrica – 11.00 a 14.00 h

Po stopách erbov a címerov zavedie deti prehliadka v Matejovom dome. Počas celého stredoveku boli erby predovšetkým súčasťou rytierskej výzbroje. Neskôr ich začali používať aj mestá a cechy. V Matejovom dome deti nielenže pohľadajú rôzne erby, ale vyrobia si aj svoj vlastný. Vstupy sú o 11.00 a 14.00 h.

Dve rozprávky na brušku

Bábkové divadlo na Rázcestí, B. Bystrica – 16.00 h

Dve rozprávky na brušku, to sú rozprávky O Jurkovi s kozou a O Dobromilovi a Lenimírovi. V tomto predstavení sa mieša komické s poučným, nešťastie a bieda so šťastným koncom. Ide o netradičné a súčasné spracovanie metódy, akou sa kedysi hrávalo v klasickom bábkovom divadle pre deti. Pretože bábkové divadlo nemusí byť len statické, s pevne zabudovanou scénou. Keď môže byť umiestnená harmonika na „bruchu”, prečo by nemohlo existovať divadlo na „brušku”? A ono aj existuje. Vstupenky nájdete tu.

Žltá ľalia trochu inak

Hogo Fogo Jazz & Art Club, B. Bystrica – 16.00 h

Dá sa klasika Žltá ľalia od Jána Bottu predniesť aj trochu inak? Áno, ak sa tohto krásneho diela ujmú šikovní žiaci zo 6.I triedy ZŠ Slobodného slovenského vysielača. Veď príďte sa presvedčiť sami, v nedeľu popoludní do Hogo Fogo. Réžia: Zara Mária Knižka, Ella Rybárová. Hrajú: S. Astalošová, E. Fekete, A. Matulová, A. Táborecká, S. Žilinčanová Rozprávač: Natália Diaková. Vstupné len na mieste – dobrovoľný príspevok do Mačačárne. Viac informácií nájdete tu.

Hudobné korzo

Námestie SNP, Zvolen – 16.30 h

Tretie Zvolenské korzo bude hudobné. Námestím bude znieť melodický rock v podaní kapely Marlett (16.30 h), najväčšie svetové rockové hity zahrá kapela Sirens (17.30 h) a hity Pink Floyd zahrá zvolenská revivalová kapela Pigs On The Wind (19.30 h).

Len trochu v poriadku

Záhrada CNK, B. Bystrica – 17.00 h

V rámci #PRIDE #BB víkendu sa v nedeľu v Záhrade CNK uskutoční beseda so spisovateľkou Janou Varcholovou. Jej debutová zbierka poviedok Len trochu v poriadku ukazuje komunitný život prevažne mladšej strednej generácie, ktorá sa tlačí na kope, a predsa sa cíti osamelo. Postavy v nej sa pozorujú, porovnávajú, scvrkávajú, vyvreskujú po sebe, občas požívajú nadmerné množstvá alkoholu či jedla na vyrovnanie sa so stiesňujúcim životom veľkomesta alebo vlastnými, nie vždy úplne štandardnými vzťahmi. Diskusiou a autorským čítaním bude sprevádzať moderátorka Eva Urbanová. Vstup je voľný. Viac informácií nájdete tu.