Zatiaľ čo v piatok môžeme očakávať v meste pod Urpínom ešte veľkú oblačnosť a prehánky, od soboty sa obloha vyjasní. Maximálne denné teploty vzduchu sa počas najbližšieho víkendu vyšplhajú tesne nad úroveň príjemných 20 stupňov Celzia.

Piatok (13. 5.) bude sprevádzať prevažne zamračená obloha, ktorá sa má vyjasniť v podvečerných až večerných hodinách. V čase okolo poludnia treba v Banskej Bystrici počítať aj s prehánkami. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa z ranných 16 až 14 cez deň vyšplhajú na 19 až 21 °C.

Sobota (14. 5.) bude slnečným dňom, pričom z prevažne jasnej, občasne polojasnej oblohy pršať nebude. Západný až severozápadný vietor zafúka odpoludnia v nárazoch rýchlosťou do 9 m/s. Z ranných 12 až 10 sa počas dňa oteplí na 21 až 23 stupňov Celzia.

Nedeľa (15. 5.) prinesie len minimálnu oblačnosť bez úhrnu dažďových zrážok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 12 až 10 do denných 22 až 24 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.