Na poriadnu snehovú nádielku si ešte v meste pod Urpínom musíme počkať, no mierne snežiť by mohlo aspoň v piatok večer. Počas prvého decembrového víkendu bude oblačnosť prevažne zväčšená.

Piatok (2. 12.) bude od rána do večera zamračený. Vo večerných až nočných hodinách sa môžu vyskytnúť mierne snehové prehánky. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Z ranných -1 až -3 sa cez deň oteplí na +2 až +4 stupne Celzia.

Sobota (3. 12.) prinesie taktiež zväčšenú oblačnosť, no obloha by sa podľa meteorologických modelov mala aspoň dopoludnia čiastočne vyjasniť. S úhrnom zrážok počítať nemusíme a nepotrápi nás ani silnejší nárazový vietor. Teploty vzduchu sa z ranných 0 až -2 cez deň vyšplhajú na +3 až +5 °C.

Nedeľa (4. 12.) má byť v Banskej Bystrici o niečo teplejšia, keď sa teploty vzduchu majú pohybovať od ranných +1 až -1 do popoludňajších +6 až +8 stupňov Celzia. Očakávať môžeme opäť prevažne zamračenú oblohu, ale bez úhrnu zrážok.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.