V Banskej Bystrici sme sa v uplynulých dňoch dočkali snehovej pokrývky, no počas tretieho decembrového víkendu majú prevládať skôr dažďové zrážky, pričom teploty vzduchu sa vyšplhajú aj nad nulu. Ústup oblačnosti môžeme očakávať v sobotu.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy aj pre banskobystrický okres. Od štvrtkového večera do sobotného dopoludnia bude platiť výstraha 2. stupňa pred poľadovicou. Vodiči by mali počítať aj s hmlou, výstraha 1. stupňa platí od štvrtka do piatka 18.00 h. Do piatkového popoludnia pozor aj na silný vietor na horách, ktorý má v okrese, vo vyšších polohách, miestami fúkať v nárazoch rýchlosťou 30 až 37 m/s. Meteorológovia takisto varujú aj pred snehovými jazykmi a závejmi, pred ktorými bude v banskobystrickom okrese platiť výstraha 1. stupňa takmer počas celej soboty.

Piatok (16. 12.) bude od skorých ranných hodín sprevádzať úhrn zrážok. Nočné sneženie vystrieda ráno dážď, s ktorým treba v meste pod Urpínom počítať do popoludňajších hodín, hoci ustúpiť môže už skôr. Dážď so snehom môžeme následne očakávať počas noci z piatka na sobotu. Obloha bude počas celého dňa zamračená. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Z ranných 0 až -2 sa cez deň oteplí na +2 až +4 stupne Celzia.

Sobota (17. 12.) bude spočiatku zamračená. Ráno má ešte pretrvávať dážď so snehom. Obloha sa však okolo poludnia vyjasní a druhá polovica dňa už bude slnečná a bez zrážok. Mierne nás potrápi silnejší severný vietor, ktorý bude v nárazoch fúkať rýchlosťou 8 až 10 m/s. Teploty vzduchu sa budú počas celého dňa pohybovať tesne okolo bodu mrazu.

Nedeľa (18. 12.) bude slnečným dňom s prevažne jasnou oblohou, ktorá sa má zamračiť až večer. Dážď ani sneženie tak v Banskej Bystrici očakávať nemusíme. Ráno bude poriadne mrazivé, keď teploty vzduchu poklesnú na -6 až -8 °C. Cez deň sa oteplí na -2 až 0 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.