Aj najbližšie dva dni budú v Banskej Bystrici slnečné a teplé. Od nedele sa však ochladí, pričom obloha sa zamračí, takže sa môžu vyskytnúť aj prehánky.

Piatok (3. 3.) začne pri -2 až -4 stupňoch Celzia. Vzduch sa pri slabom premenlivom vetre počas dňa zohreje na príjemných +10 až +12 °C. Obloha bude jasná až polojasná, takže si v Banskej Bystrici opäť užijeme aj slnečné lúče.

Sobota (4. 3.) bude v meste pod Urpínom taktiež slnečná a bez zrážok. Popoludní nás mierne potrápi severný až severozápadný vietor, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 8 až 10 m/s. Ešte stále bude príjemne, keď sa teploty vzduchu z ranných -3 až -5 počas dňa vyšplhajú na +8 až +10 stupňov Celzia.

Nedeľa (5. 3.) prinesie ochladenie. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných -2 až -4 do popoludňajších +3 až +5 °C. Očakávať môžeme aj návrat veľkej oblačnosti, takže počas dňa musíme podľa meteorologických modelov počítať aj s miernymi snehovými prehánkami.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.