Posledný augustový víkend bude v Banskej Bystrici sprevádzať premenlivá oblačnosť. Bude teplo, no teplomery v tieni neukážu hodnoty výrazne presahujúce hranicu 30-tich stupňov Celzia. Na pozore sa musíme mať aj pred krátkodobými búrkami.

Piatok (26. 8.) bude prevažne slnečný. Akurát popoludní sa má oblačnosť krátkodobo zväčšiť a miestami sa môže vyskytnúť aj s nejaká tá búrka. Obloha sa následne opäť vyjasní. Mimo možných popoludňajších búrok má fúkať len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa z ranných 20 až 18 cez deň vyšplhajú na 29 až 31 °C.

Sobota (27. 8.) prinesie zrána malú, no v druhej polovici dňa už zväčšenú oblačnosť. K večeru môžeme v meste pod Urpínom očakávať aj prehánky či búrky. V druhej polovici dňa má fúkať nárazový vietor, a to rýchlosťou do 11 m/s. Z ranných 19 až 17 sa cez deň oteplí na 28 až 30 stupňov Celzia.

Nedeľa (28. 8.) zakončí týždeň v znamení postupne zväčšujúcej sa oblačnosti, pričom v druhej polovici dňa treba počítať aj s prehánkami, ojedinele búrkami. Oproti predošlým dňom sa mierne ochladí, keď sa vzduch z ranných 18 až 16 cez deň zohreje na 25 až 27 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.