Hoci predpoveď z konca minulého týždňa hovorila o sobotňajšej búrke, počas prvého májového víkendu bude v Banskej Bystrici napokon pekne.

Piatok (2. 6.) bude sprevádzať prevažne jasná obloha. Z ranných 14 až 12 sa počas dňa oteplí na letných 25 až 27 °C. Severný vietor bude fúkať silnejšie v druhej polovici dňa, a to v nárazoch rýchlosťou okolo 10 m/s.

Sobota (3. 6.) bude v meste pod Urpínom taktiež slnečná, s prevažne úplne jasnou oblohou. Juhozápadný až južný vietor bude počas dňa fúkať v nárazoch rýchlosťou do 10 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 13 až 11 do popoludňajších 21 až 23 stupňov Celzia.

Nedeľa (4. 6.) prinesie už viac oblakov na oblohe, z ktorej však ani počas posledného dňa v týždni pršať nemá. V Banskej Bystrici nás opäť mierne schladí južný vietor. Teploty vzduchu sa z ranných 13 až 11 počas dňa vyšplhajú na 21 až 23 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.