Víkend, ktorý uzavrie leto sa bude v Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení príjemného počasia s prevažne jasnou oblohou a slnečnými lúčmi. Maximálne denné teploty vzduchu budú atakovať hranicu 20 stupňov Celzia. Prehánky či búrky sa podľa meteorologických modulov nepredpokladajú.

Piatok (20.9.) zakončí pracovný týždeň v znamení spočiatku polojasnej, k večeru jasnej oblohy, z ktorej pršať nebude. Fúkať bude severozápadný až severný vietor v rýchlosti 1 až 3 m/s. Teploty sa budú pohybovať od najnižších ranných 6 až 4 °C do najvyšších denných 16 až 18 stupňov Celzia.

Sobota (21.9.) bude počas celého dňa s jasnou oblohou bez prehánok či búrok. Fúkať bude prevažne južný vietor v rýchlosti okolo 2 m/s. Najnižšie ranné teploty sa budú pohybovať od 5 do 3 stupňov Celzia, zatiaľ čo cez deň môžeme očakávať najvyššie teploty na úrovni 16 až 18 °C.

Nedeľa (22.9.) zakončí víkend v znamení prevažne jasnej oblohy a z celého víkendu bude najpríjemnejším dňom. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 5 až 3 °C do najvyšších denných 18 až 20 stupňov Celzia. Dážď ani v tento deň región nezasiahne.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.