Prvý júlový víkend bude tentokrát vďaka Sviatku sv. Cyrila a sv. Metoda predĺžený. Dni voľna sa budú niesť v znamení príjemného počasia. Obloha bude síce častokrát zamračená, ale výrazné dažďové zrážky či búrky sa nepredpokladajú. Teploty nebudú nepríjemne vysoké a neprekročia hranicu 30 stupňov Celzia.

Piatok (5.7.) odštartuje víkend v znamení príjemného počasia. Obloha bude od rána jasná, ale postupne počas dňa na nej pribudnú oblaky. Zamračené bude hlavne počas poludnia a v podvečerných hodinách. Dažďové zrážky región nezasiahnu. Najnižšie ranné teploty sa budú pohybovať od 14 do 16 °C, zatiaľ čo najvyššie denné budú na úrovni 25 až 27 stupňov Celzia.

Sobota (6.7.) bude spočiatku so zamračenou oblohou, ktorá sa postupne počas dňa vyjasní. Oblaky sa na oblohu vrátia v neskorých nočných hodinách, a v noci zo soboty na nedeľu sa môžu v Banskej Bystrici a okolí vyskytnúť aj prehánky, či búrky. Najnižšie ranné teploty by nemali klesnúť pod 12 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa vyšplhajú na 25 až 27 stupňov Celzia.

Nedeľa (7.7.) zakončí víkend aj týždeň v znamení polojasnej, neskôr zamračenej oblohy. Nie sú vylúčené ani dažďové prehánky, či búrky, ktoré môžu región zasiahnuť v druhej polovici dňa. Noc bude pomerné teplá, keďže ranné teploty sa budú pohybovať tesne pod úrovňou 20 °C. Čo sa týka najvyšších denných teplôt, tam môžeme očakávať hodnoty pohybujúce sa od 22 do 24 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.