Posledný júnový víkend prinesie v Banskej Bystrici a okolí oteplenie, pričom teplota vzduchu sa bude postupne šplhať k hranici 30 °C. Najmä v piatok a v sobotu nás však neminú viaceré prehánky či búrky.

Piatok (26. 6.) sa bude niesť v znamení prevažne zväčšenej oblačnosti, ktorá by mala priniesť úhrn dažďových zrážok okolo poludnia a aj vo večerných hodinách. Teplota vzduchu stúpne z ranných 17 až 15 na  najvyšších denných 23 až 25 stupňov Celzia. Prevažne severný vietor môže dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 13 m/s. SHMÚ vydal aj výstrahu 1. stupňa pred búrkami pre okres Banská Bystrica.

Sobota (27. 6.) bude dňom so zamračenou oblohou, ktorá sa má vyjasniť až večer, pričom dážď môžeme očakávať najmä v skorých ranných hodinách. SHMÚ vydal aj výstrahu 1. stupňa pred búrkami pre okres Banská Bystrica. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 18 až 16 do najvyšších denných 25 až 27 °C.

Nedeľa (28. 6.) zakončí týždeň v znamení zrána menšej, neskôr zväčšenej oblačnosti, ktorá by mala v podvečerných až večerných hodinách priniesť aj dážď. Najnižšia ranná teplota vzduchu bude na úrovni 18 až 16 °C, zatiaľ čo najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 27 do 29 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.