Nasledujúce tri dni sa budú v Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení premenlivého počasia. Zatiaľ čo piatok bude dňom so zamračenou oblohou a dažďom, ďalšie dva dni by už mali priniesť jasnú oblohu a vyššie teploty vzduchu.

Piatok (15. 5.) bude v znamení prevažne úplne zamračenej oblohy, pričom počas celého dňa môžeme očakávať dažďové prehánky. Fúkať bude prevažne severný vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 9 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 9 až 7 °C, do najvyšších denných 13 až 15 stupňov Celzia.

Sobota (16. 5.) bude dňom so spočiatku jasnou, neskôr polojasnou oblohou bez zrážok. Fúkať bude prevažne juhovýchodný až južný vietor v rýchlosti 1 až 3 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 5 až 3 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 15 do 17 stupňov Celzia.

Nedeľa (17. 5.) zakončí týždeň v znamení prevažne úplne jasnej oblohy bez dažďových zrážok. Fúkať bude severozápadný vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 10 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 7 až 5 °C, do najvyšších denných 17 až 19 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.