Zatiaľ čo počas piatka a soboty nás bude v Banskej Bystrici sprevádzať jasná až polojasná obloha, v nedeľu môžeme očakávať zväčšenú oblačnosť. Dážď však počas týchto troch dní podľa meteorologických modulov očakávať nemusíme.

Piatok (8. 10.) bude aj naďalej prevažne slnečný. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 13 až 15 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na 3 až 1 °C.

Sobota (9. 10.) sa bude taktiež niesť v znamení prevažne jasnej oblohy. Aj počas tohto dňa bude fúkať len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 11 až 13 do nočných 5 až 3 stupňov Celzia.

Nedeľa (10. 10.) prinesie zväčšenú oblačnosť. Z prevažne zamračenej oblohy však počas tohto dňa podľa meteorológov pršať nemá. Fúkať bude prevažne juhozápadný vietor v rýchlosti len okolo 2 m/s. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 11 až 13, v noci klesne na 4 až 2 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.