V uplynulých dňoch zaúradoval v Banskej Bystrici a okolí vietor, ktorého sila by sa však mala počas víkendu zmierniť. Snehové prehánky môžeme očakávať v piatok a to hneď v skorých ranných hodinách. Oblačnosť sa však počas víkendu zníži a podľa meteorologických modulov sa ďalšie dažďové či snehové prehánky nepredpokladajú.

Piatok (14. 2.), alebo deň svätého Valentína bude v znamení spočiatku zamračenej oblohy, z ktorej bude v skorých ranných hodinách snežiť. Obloha sa postupne počas dňa vyjasní a fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 1 až -1 °C do najvyšších denných 5 až 7 stupňov Celzia.

Sobota (15. 2.) bude dňom s prevažne jasnou, k večeru polojasnou oblohou bez dažďových či snehových prehánok. Fúkať bude severozápadný až severný vietor v rýchlosti okolo 2 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni -1 až -3 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 4 do 6 stupňov Celzia.

Nedeľa (16. 2.) zakončí týždeň v znamení prevažne polojasnej oblohy, z ktorej by dažďové ani snehové zrážky spadnúť nemali. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -2 až -4 °C do najvyšších denných 5 až 7 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.