Počas najbližších troch dní môžeme v meste pod Urpínom očakávať prevažne veľkú oblačnosť a počítať treba aj s úhrnom zrážok. Potrápi nás aj vietor a maximálne denné teploty vzduchu oproti predošlým dňom mierne klesnú.

Piatok (8. 4.) bude prevažne zamračený. Podľa meteorologických modulov bude pršať v skorých ranných, ale najmä vo večerných až nočných hodinách. Počas dňa bude fúkať prevažne západný vietor, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 8 až 10 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 8 až 6 do denných 10 až 12 °C. Do piatkového poludnia platí v banskobystrickom okrese výstraha 1. stupňa pred vetrom na horách, ktorý dosiahne na hrebeňoch hôr v nárazoch rýchlosť 30 až 37 m/s.

Sobota (9. 4.) bude v Banskej Bystrici taktiež zamračená. S dažďovými prehánkami treba počítať najmä ráno. Severný vietor má v nárazoch fúkať rýchlosťou 8 až 12 m/s. Teploty vzduchu sa z ranných 8 až 6 cez deň vyšplhajú len na 8 až 10 stupňov Celzia.

Nedeľa (10. 4.) prinesie čiastočné vyjasnenie oblohy a premenlivú oblačnosť, z ktorej by úhrn zrážok podľa predbežnej predpovede prameniť nemal. Prevažne západný vietor má popoludní dosiahnuť nárazovú rýchlosť 8 až 12 m/s. Počas noci zo soboty na nedeľu sa ochladí až k nule. Teploty vzduchu cez deň dosiahnu 7 až 9 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.