Tento víkend bude v Banskej Bystrici a okolí v znamení pretrvávajúceho babieho leta. Najvyššie denné teploty vzduchu budú atakovať hranicu 20 stupňov Celzia, pričom obloha bude prevažne jasná až polojasná a prehánky či búrky sa podľa meteorologických modulov nepredpokladajú.

Piatok (18. 10.) zakončí pracovný týždeň v znamení spočiatku jasnej oblohy, na ktorej však k večeru oblačnosť pribudne. Prehánky či búrky nemusíme v tento deň očakávať. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 10 až 8 °C do najvyšších denných 17 až 19 stupňov Celzia.

Sobota (19. 10.) prinesie polojasnú, miestami zamračenú oblohu, z ktorej by však opäť zapršať nemalo. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 11 až 9 stupňov Celzia, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 17 do 19 °C.

Nedeľa (20. 10.) bude v znamení prevažne jasnej až polojasnej oblohy. Pravdepodobnosť úhrnu zrážok je v tento deň nízka. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 11 až 9 °C do najvyšších denných 18 až 20 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.