Po chladnejších dňoch sa treba pomaly pripraviť na návrat horúčav. Prvý júlový víkend už prinesie v meste pod Urpínom maximálne teploty vzduchu atakujúce úroveň tridsiatich stupňov Celzia. Ak sa chystáte na turistiku, dajte si pozor na silný vietor, pretože od sobotného rána až do nedeľného dopoludnia bude v banskobystrickom okrese platiť výstraha prvého stupňa pred vetrom na horách.

Piatok (5. 7.) odštartuje v Banskej Bystrici predĺžený víkend v znamení jasnej až polojasnej oblohy, z ktorej môže spadnúť zopár kvapiek okolo poludnia, ale výdatnejší dážď očakávať nemusíme. Teplota vzduchu cez deň vystúpi na 21 až 23 a po zotmení poklesne k 15 °C.

Sobota (6. 7.) už prinesie výraznejšie oteplenie, keď sa vzduch zohreje na 26 až 28 stupňov Celzia. Večer a v noci sa bude teplota vzduchu pohybovať na úrovni 20 až 18 °C. Bude prevažne slnečno, aj keď v dopoludňajších až popoludňajších hodinách sa oblačnosť prechodne zväčší a aj južný vietor bude fúkať silnejšie. Napriek tomu, podľa meteorologických modelov SHMÚ, prehánky či búrky očakávať nemusíme.

Nedeľa (7. 7.) má byť s premenlivou, no prevažne malou oblačnosťou. K večeru sa však v Bystrici môžu vyskytnúť prehánky. Teplota vzduchu sa vyšplhá na 27 až 29 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.