Zatiaľ čo v uplynulých dňoch sme si v meste pod Urpínom užívali slnečné počasie, počas prvého aprílového víkendu nás čaká ochladenie. Obloha bude zamračená najmä v sobotu, kedy môžeme očakávať aj prehánky.

Veľký piatok (2. 4.) bude prevažne slnečným sviatočným dňom. V skorých ranných hodinách však ešte môžeme očakávať zväčšenú oblačnosť a prehánky. Obloha sa následne vyjasní. Fúkať bude prevažne severný vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť 7 až 10 m/s. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 13 až 15, v noci klesne na 4 až 2 stupne Celzia.

Biela sobota (3. 4.) sa bude niesť v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by podľa meteorologických modulov malo pršať v popoludňajších až večerných hodinách. Prevažne severný vietor bude v nárazoch fúkať rýchlosťou 8 až 10 m/s. Z denných 9 až 11 sa v noci ochladí na +2 až 0 °C.

Veľkonočná nedeľa (4. 4.) prinesie premenlivú oblačnosť bez úhrnu dažďových zrážok. Počas celého dňa ma fúkať silnejší severný vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť 10 až 12 m/s. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá len na 7 až 9 °C. V noci sa ochladí na -1 až -3 stupne Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.