Jar so sebou priniesla aj príjemné slnečné počasie, ktoré vylákalo Banskobystričanov pred veľkonočnými sviatkami do ulíc. Sviatočnú atmosféru umocňuje aj vyzdobená breza na Námestí SNP pripomínajúca sviatky jari. 

V uplynulých dňoch sme si v meste pod Urpínom užívali slnečné počasie a teploty vzduchu na úrovni dvadsiatich stupňov Celzia i viac. Ako to už však v jarných mesiacoch býva zvykom, počasie je v tomto období premenlivé a po teplých a slnečných dňoch nás počas nasledujúcich sviatočných dní čaká mierne ochladenie.

Počas stredy a štvrtka sa na Námestie SNP vybralo množstvo Banskobystričanov, ktorí si spríjemnili chvíle pred sviatkami prechádzkou aj v prítomnosti veľkonočnými ozdobami vyzdobenej brezy. Tú vztýčilo mesto Banská Bystrica na Námestí SNP v závere marca.

Či už protiepidemické opatrenia alebo chladné počasie v zimných mesiacoch spôsobili, že banskobystrické ulice pôsobili skôr poloprázdnym dojmom. S príchodom jari však centrum mesta postupne ožíva a vo vzduchu už cítiť návrat do „normálu“.

Banskobystričania si mohli zložiť rúška aspoň pri konzumácii nápojov a pokrmov z výdajných okienok banskobystrických gastro prevádzok a čiastočne si pripomenúť atmosféru terás. Tie si snáď užijeme naplno už čoskoro.

Atmosféru banskobystrického Námestia SNP z posledných dní vám priblíži naša fotogaléria.