Prvý augustový víkend odštartuje horúco, keď teploty vzduchu v piatok presiahnu hranicu 30 °C. Od soboty sa o pár stupňov Celzia ochladí. V Banskej Bystrici počas najbližších troch dní pršať nemá.

Piatok (5. 8.) bude najteplejším dňom prvého augustového týždňa, keď sa teploty vzduchu z ranných 19 až 17 popoludní vyšplhajú na 32 až 34 °C. Obloha bude po celý deň úplne jasná, pršať preto nebude. Popoludní nás mierne schladí silnejší nárazový južný vietor.

Sobota (6. 8.) prinesie zväčšenú oblačnosť v druhej polovici dňa. Počas celej soboty má v meste pod Urpínom fúkať silný severný vietor, ktorý dosiahne poobede v nárazoch rýchlosť až 15 m/s. Napriek tomu podľa predbežnej predpovede pršať nebude. Oproti piatku sa mierne ochladí, keď sa vzduchu z ranných 21 až 19 cez deň zohreje na 28 až 30 stupňov Celzia.

Nedeľa (7. 8.) sa bude niesť v znamení premenlivej oblačnosti bez úhrnu zrážok. Maximálne teploty vzduchu opäť mierne poklesnú. Z ranných 18 až 16 sa cez deň oteplí na 26 až 28 °C. Opäť má fúkať aj nárazový vietor.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.