Piatok bude v meste pod Urpínom poriadne horúci, ale obloha sa má k večeru zamračiť a v znamení veľkej oblačnosti sa má potom niesť celý víkend. V sobotu a nedeľu treba počítať aj s ochladením a prehánkami či búrkami.

Piatok (19. 8.) bude od rána sprevádzať jasná až polojasná obloha. Od 13.00 do 17.00 h bude v banskobystrickom okrese platiť výstraha SHMÚ 2. stupňa pred vysokými teplotami vzduchu. Tie sa môžu z ranných 22 až 20 popoludní vyšplhať až na 34 až 36 °C. V podvečerných hodinách sa obloha postupne zamračí, pričom večer nie sú vylúčené prehánky. Od dopoludnia má prevažne južný vietor fúkať silnejšie.

Sobota (20. 8.) bude v Banskej Bystrici prevažne zamračená, pričom pravdepodobnosť výskytu prehánok či búrok je na vysokej úrovni. Oproti piatku sa ochladí, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných 23 až 21 do popoludňajších 28 až 30 stupňov Celzia. Okolo poludnia môžeme očakávať aj silnejší nárazový južný vietor.

Nedeľa (21. 8.) prinesie pretrvávajúcu veľkú oblačnosť. Z nej majú opäť prameniť prehánky či búrky, a to najmä v druhej polovici dňa. Opäť treba počítať aj s nárazovým, tentokrát severným vetrom. Opäť sa ochladí, keď sa teploty vzduchu z ranných 19 až 17 cez deň vyšplhajú len na 23 až 25 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.