V piatok ráno ešte v Banskej Bystrici treba počítať s dažďom, no obloha sa následne vyjasní a najmä v sobotu si užijeme množstvo slnečných lúčov. Najvyššie denné teploty vzduchu sa od soboty postupne priblížia k tridsiatke. Dážď a búrky nás majú opäť potrápiť až v závere víkendu.

Piatok (6. 8.) sa bude niesť v znamení postupne zmenšujúcej sa oblačnosti, z ktorej môže v skorých ranných až dopoludňajších hodinách miestami prameniť aj úhrn zrážok. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj výstrahu 2. stupňa pred dažďom, ktorá bude v banskobystrickom okrese platiť do 6.00 h. V druhej polovici dňa môžeme očakávať už vyjasnenú oblohu. Severozápadný vietor zafúka okolo poludnia v nárazoch rýchlosťou až 8 m/s. Z najvyšších denných 20 až 22 sa v noci ochladí na 13 až 11 °C.

Sobota (7. 8.) bude prevažne slnečná, pričom z jasnej až polojasnej oblohy podľa meteorologických modulov pršať nebude. Fúkať bude prevažne južný vietor, ktorý dosiahne popoludní v nárazoch rýchlosť až 8 m/s. Očakávať môžeme mierne oteplenie. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 24 až 26, v noci klesne ku 15 až 13 stupňom Celzia.

Nedeľa (8. 8.) bude spočiatku polooblačná. V druhej polovici dňa sa oblačnosť zväčší. Dážď a búrky môžeme očakávať až vo večerných a nočných hodinách. Opäť bude teplejšie, keď teplomery v tieni cez deň ukážu maximálne hodnoty 27 až 29 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na 17 až 15 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.