Prelom mesiacov november a december sa v Banskej Bystrici a okolí bude niesť v znamení blížiacej sa zimy. V piatok nás ešte čaká sychravé počasie so zamračenou oblohou a dažďom, ale postupne sa obloha vyjasní a teploty vzduchu klesnú pod hranicu 0 °C, pričom prvého snehu by sme sa mohli dočkať už v sobotu ráno. 

Piatok (29. 11.) bude ešte v znamení jesene a prevažne zamračenej oblohy. Mierne dažďové prehánky môžeme očakávať počas celého dňa. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 4 až 2 °C do najvyšších denných 6 až 8 stupňov Celzia.

Sobota (30. 11.) bude dňom s prevažne jasnou až polojasnou oblohou. V skorých ranných hodinách sa môže vyskytnúť aj mierne sneženie a fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú počas celého dňa pohybovať od -1 do 3 °C.

Nedeľa (1. 12.) otvorí mesiac december v znamení spočiatku zníženej, neskôr zvýšenej oblačnosti. Počas tohto dňa sa nepredpokladá úhrn dažďových ani snehových zrážok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -5 až -7 stupňov Celzia do najvyšších denných -1 až 1 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.