Posledný novembrový víkend sa bude v meste pod Urpínom niesť v duchu veľkej oblačnosti, z ktorej bude podľa meteorologických modulov prameniť úhrn dažďových aj snehových zrážok. SHMÚ vydal aj výstrahu prvého stupňa pred snežením, ktorá bude v banskobystrickom okrese platiť od piatkového popoludnia do sobotných skorých ranných hodín.

Piatok (26. 11.) bude aj naďalej zamračený, pričom počas dňa treba počítať s úhrnom dažďových zrážok, ktorý bude vo večerných hodinách sprevádzať aj sneženie. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu z denných +4 až +6 v noci klesnú na +1 až -1 stupeň Celzia.

Sobota (27. 11.) prinesie taktiež prevažne úplne zamračenú oblohu. Dážď so snehom môžeme očakávať po zotmení. Opäť má fúkať len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí +2 až -2 °C.

Nedeľa (28. 11.) má byť taktiež zamračená a daždivá. Podľa meteorológov má najvýraznejšie pršať okolo poludnia. Ani počas tohto dňa by nás silnejší nárazový vietor nemal potrápiť. Teploty vzduchu cez deň dosiahnu +3 až +5 °C. V noci sa ochladí na 0 až -2 stupne Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.