Posledný aprílový víkend sa bude v meste pod Urpínom niesť v znamení premenlivej oblačnosti. Počas najbližších troch dní by v Banskej Bystrici podľa meteorologických modulov pršať nemalo. Najvyššie denné teploty vzduchu sa vyšplhajú nad úroveň 10 stupňov Celzia.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu 1. stupňa pred prízemným mrazom. Teplota vzduchu klesne v sobotných a nedeľných skorých ranných hodinách vo výške 5 cm nad povrchom na 0 až -5 °C.

Piatok (23. 4.) prinesie popoludní zväčšnú oblačnosť. Obloha sa v podvečerných až večerných hodinách vyjasní. Dážď počas tohto dňa očakávať nemusíme. Fúkať bude prevažne severozápadný vietor, ktorý dosiahne počas dňa v nárazoch rýchlosť 6 až 9 m/s. Z denných 9 až 11 sa v noci ochladí na +1 až -1 °C.

Sobota (24. 4.) bude víkendovým dňom so zrána jasnou oblohou, na ktorej postupne počas dňa pribudnú oblaky. Pršať počas tohto dňa nemá. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 12 až 14, v noci klesne na +3 až +1 stupeň Celzia.

Nedeľa (25. 4.) zakončí týždeň v znamení prevažne zamračenej, k večeru už vyjasnenej oblohy bez zrážok. Sverený vietor bude popoludní fúkať v nárazoch rýchlosťou 6 až 8 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných 12 až 14 do nočných +2 až 0 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.