V piatok má byť ešte pomerne teplo, no nasledujúce dva dni budú v Banskej Bystrici o čosi chladnejšie. Návrat hodnôt presahujúcich hranicu desiatich stupňov Celzia môžeme očakávať hneď v úvode budúceho týždňa. Počítať musíme aj s úhrnom zrážok, a to dažďových, ale aj snehových.

Piatok (10. 3.) bude v meste pod Urpínom ešte s príjemnými teplotami vzduchu, ktoré sa z ranných +2 až 0 počas dňa vyšplhajú na +10 až +12 °C. Obloha bude ráno ešte jasná až polojasná, no pomerne rýchlo sa úplne zamračí. Nezabudnite na dáždnik, keďže od popoludnia do večera má pršať.

SHMÚ vydal pre banskobystrický okres výstrahu 1. stupňa pred vetrom na horách, ktorý má v ranných až dopoludňajších hodinách miestami fúkať v nárazoch rýchlosťou 30 až 34 m/s.

Sobota (11. 3.) bude zrána zamračená, neskôr polooblačná. Ranný dážď majú vystriedať snehové prehánky, s ktorými treba počítať počas celého dňa. Oproti predchádzajúcim dňom sa ochladí, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných +3 až +1 do popoludňajších +4 až +6 stupňov Celzia. V sobotu nás v meste pod Urpínom prefúkne, keďže prevažne severozápadný vietor má počas celého dňa fúkať v nárazoch rýchlosťou 10 až 18 m/s.

Počas celého dňa bude v okrese Banská Bystrica platiť výstraha 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi, ktorých tvorba sa očakáva lokálne. SHMÚ zároveň vydal na sobotu pre banskobystrický okres aj výstrahu 2. stupňa pred vetrom na horách, ktorý má na hrebeňoch Nízkych Tatier fúkať v nárazoch rýchlosťou 38 až 44 m/s, čo predstavuje silnú až mohutnú víchricu.

Nedeľa (12. 3.) prinesie spočiatku premenlivú, k večeru už opäť veľkú oblačnosť. Zrána môže ešte mierne snežiť. Ráno bude zároveň aj mrazivé, keď teploty vzduchu poklesnú na -2 až -4 °C. Počas dňa sa oteplí len na +4 až +6 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.