Prvý septembrový víkend budú v Banskej Bystrici sprevádzať slnečné lúče, keďže podľa meteorologických modulov bude oblačnosť počas najbližších dní len minimálna. Obloha sa zamračí až ku koncu víkendu, pričom úhrn zrážok predbežne očakávať nemusíme.

Piatok (3. 9.) prinesie jasnú až polojasnú oblohu, z ktorej počas tohto dňa pršať nemá. Prevažne južný vietor zafúka okolo poludnia v nárazoch rýchlosťou 6 až 8 m/s. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 20 až 22 °C. V noci sa ochladí na 10 až 8 stupňov Celzia.

Sobota (4. 9.) bude slnečným víkendovým dňom s malou oblačnosťou bez úhrnu dažďových zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 22 až 24 do nočných 12 až 10 °C.

Nedeľa (5. 9.) zakončí týždeň v znamení spočiatku malej, no postupne zväčšujúcej sa oblačnosti. V druhej polovici dňa tak môžeme očakávať už čiastočne zamračenú oblohu, z ktorej by však predbežne pršať nemalo. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 19 až 21, v noci klesne na 11 až 9 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.