V Banskej Bystrici si aj cez víkend užijeme teploty vzduchu okolo dvadsiatich stupňov Celzia, pričom s prehánkami treba počítať v nedeľu. SHMÚ vydal výstrahu prvého stupňa pred mrazom vo vegetačnom období aj pre banskobystrický okres, platiť bude počas piatkového a sobotňajšieho rána.

Piatok (10. 5.) začne s jasnou oblohou, na ktorej ale postupne počas dňa pribudne oblačnosť a večer má byť takmer zamračené. Dážď však očakávať nemusíme. Teplota vzduchu cez deň dosiahne až 21 °C a večer sa ochladí k 12 stupňom Celzia.

Sobota (11. 5.) prinesie v meste pod Urpínom opäť zrána minimálnu, no v druhej polovici dňa už zväčšenú oblačnosť. Pršať podľa meteorologických modelov SHMÚ nemá. Z maximálnych denných 19 až 21 sa večer ochladí na 14 až 12 °C.

Nedeľa (12. 5.) bude taktiež s premenlivou oblačnosťou, pričom podľa predbežnej predpovede sa treba mať na pozore pred prehánkami, a to najmä v druhej polovici dňa. Teplota vzduchu cez deň vystúpi maximálne na 20 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.