Uplynulé dni priniesli prevažne zamračenú oblohu a niekoľko prehánok. V podobnom duchu sa bude niesť aj tretí septembrový víkend. Slnko sem-tam vykukne, a to v dopoludňajších hodinách. Oblačnosť však bude prevažne veľká a počítať musíme aj s dažďom.

Piatok (16. 9.) bude zrána jasný až polojasný. Oblakov však začne postupne pribúdať a v druhej polovici dňa už bude obloha nad mestom pod Urpínom zamračená. Piatkový večer môžu poznačiť prehánky. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Z ranných 13 až 11 sa cez deň oteplí na 16 až 18 °C.

Sobota (17. 9.) prinesie taktiež ráno malú, no postupne zväčšujúcu sa oblačnosť. Prehánky sa majú vyskytnúť len ojedinele a krátkodobo. Silnejší nárazový vietor nás nepotrápi ani v sobotu. Teploty vzduchu sa z ranných 10 až 8 cez deň vyšplhajú na 14 až 16 stupňov Celzia.

Nedeľa (18. 9.) prinesie opäť ochladenie o pár stupňov, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných 8 až 6 do popoludňajších 12 až 14 °C. Počas celého dňa môžeme podľa predbežnej predpovede očakávať zamračenú oblohu a dážď.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.