Po výraznom ochladení sa zmeny v podobe návratu vysokých teplôt počas tretieho aprílového víkendu nedočkáme. Počas najbližších dvoch nocí bude v banskobystrickom okrese platiť výstraha prvého stupňa pred mrazom vo vegetačnom období.

Piatok (19. 4.) začne v Banskej Bystrici poriadne chladným ránom, keď teplota vzduchu poklesne takmer k nule. Cez deň sa oteplí len na 9 až 11 °C. Zrána a dopoludnia bude obloha ešte polojasná, no v druhej polovici dňa sa postupne zamračí. Kto sa chystá večer von, musí počítať s prehánkami a ochladením k trom stupňom Celzia. Potrápi nás aj silnejší vietor.

Sobota (20. 4.) má byť ráno a dopoludnia zamračená a daždivá, pričom v skorých ranných hodinách môže dážď sprevádzať aj sneženie. Výskyt prehánok nie je vylúčený ani neskôr. Vzduch sa v priebehu dňa zohreje len na 7 až 9 a po zotmení môžeme očakávať hodnoty okolo 4 až 2 stupňov Celzia.

Nedeľa (21. 4.) má taktiež priniesť prevažne veľkú oblačnosť, no pršať už podľa meteorologických modelov v meste pod Urpínom nebude. Očakávať však môžeme silnejší severný vietor a teplotu vzduchu do 10 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.