Víkend na prelome mesiacov apríl a máj bude v Banskej Bystrici prevažne slnečný. Z úhrnom dažďových zrážok počítať nemusíme. Teploty vzduchu sa budú šplhať k úrovni 20 stupňov Celzia.

Piatok (29. 4.) bude v meste pod Urpínom aj naďalej sprevádzať jasná obloha, alebo len malá oblačnosť. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa cez deň vyšplhajú na 16 až 18 °C.

Sobota (30. 4.) bude taktiež slnečným dňom s malou oblačnosťou. Opäť má fúkať len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 7 až 5 do denných 17 až 19 stupňov Celzia. Na sobotné skoré ráno (od 2.00 do 7.00 h) vydal Slovenský hydrometeorologický ústav pre okres Banská Bystrica výstrahu 1. stupňa pred mrazom vo vegetačnom období, keď sa miestami očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu 0 až -1 °C vo výške 2 cm nad povrchom, čo predstavuje ohrozenie pre vegetáciu nižšieho vzrastu.

Nedeľa (1. 5.) prinesie počas dňa prevažne malú, vo večerných až nočných hodinách zväčšujúcu sa oblačnosť. Ani počas prvého májového dňa nás silnejší nárazový vietor v Banskej Bystrici nepotrápi. Teploty vzduchu sa z ranných 9 až 7 cez deň vyšplhajú na 17 až 19 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.