Polovica mája už prináša vyššie teploty, láka rozkvitnutá príroda a zároveň sa koná aj množstvo kultúrnych či športových podujatí. To všetko ťahá vonku z domovov. Počasie však môže byť niekedy proti a prajné veru nebude ani v nasledujúcich dňoch.

Piatok (12. 5.) prinesie zmenu charakteru počasia už od skorého rána. Prebudíme sa do zamračeného dňa, pričom najmä popoludní musíme počítať aj so slabšími prehánkami. Teploty stúpnu, od ranných 8 stupňov, nanajvýš na úroveň 15 stupňov Celzia. Okolo poludnia je potrebné v Banskej Bystrici počítať aj so silnejším nárazovým vetrom.

Sobota (13. 5.) bude ešte chladnejšia. Pod stále zamračenou oblohou, z ktorej môže slabšie pršať až do popoludňajších hodín, stúpnu tentokrát teploty len do 12 stupňov Celzia. Minimálne teploty sa budú pohybovať na úrovni okolo 7 °C. Neskôr popoludní a podvečer môže dôjsť k prechodnému vyjasneniu oblohy.

Nedeľa (14. 5.) však bude znovu prevažne oblačná. Opäť musíme počítať s dažďovými zrážkami, ktoré budú najskôr vo forme slabšieho dažďa či prehánok, avšak neskôr popoludní a podvečer už môžu byť aj intenzívnejšie. Teploty ale postupne stúpnu. Od ranných 8 °C sa vyšplhajú ku 15 stupňom Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.