Nasledujúci víkend sa bude v Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení prevažne jasnej oblohy bez zrážok. Očakávať však môžeme ochladenie, pričom maximálna teplota vzduchu sa bude počas nasledujúcich troch dní pohybovať na úrovni 20 °C.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na sobotu výstrahu 1. stupňa pred prízemným mrazom aj pre banskobystrický okres.

Piatok (18. 9.) prinesie prevažne len minimálnu oblačnosť bez zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teplota vzduchu sa bude pohybovať od najnižších ranných 12 až 10 do najvyšších denných 19 až 21 stupňov Celzia.

Sobota (19. 9.) bude víkendovým dňom so spočiatku jasnou, popoludní polojasnou oblohou bez zrážok, pričom fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Z ranných 10 až 8 sa cez deň oteplí na maximálnych 19 až 21 °C.

Nedeľa (20. 9.) zakončí týždeň v znamení spočiatku takmer žiadnej, neskôr miernej oblačnosti, ktorá by ale úhrn zrážok priniesť nemala. Teplota vzduchu sa z ranných 9 až 7 cez deň vyšplhá na najvyšších 19 až 21 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.