Prvý aprílový víkend prinesie v Banskej Bystrici a okolí oteplenie oproti predošlým dňom a najvyššie denné teploty vzduchu budú atakovať hranicu 15 stupňov Celzia. Obloha bude prevažne jasná až polojasná a znížená oblačnosť by podľa meteorologických modulov nemala počas nasledujúcich troch dní priniesť úhrn dažďových zrážok.

Piatok (3. 4.) bude v znamení prevažne jasnej oblohy, pri čom mierne zvýšenú oblačnosť môžeme očakávať len popoludní. Úhrn dažďových zrážok sa v tento deň nepredpokladá a fúkať bude prevažne západný vietor, ktorý môže popoludní dosiahnuť rýchlosť až 8 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -1 až -3 °C do najvyšších denných 11 až 13 stupňov Celzia.

Sobota (4. 4.) bude dňom s prevažne úplne jasnou oblohou bez úhrnu dažďových zrážok. Fúkať bude prevažne severný až severovýchodný vietor, ktorý môže dosiahnuť popoludní nárazovú rýchlosť až 9 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 0 až -2 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 13 do 15 stupňov Celzia.

Nedeľa (5. 4.) zakončí týždeň v znamení prevažne úplne minimálnej oblačnosti, opäť bez dažďových zrážok. Popoludňajší nárazový východný vietor môže dosiahnuť rýchlosť až 8 m/s a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 2 až 0 °C do najvyšších denných 13 až 15 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.