Daždivý jún vystriedal júl a už počas prvého víkendu tohto mesiaca môžeme v Banskej Bystrici a okolí očakávať počasie, ktoré bude viac prislúchať letnému obdobiu. Teploty sa vyšplhajú k tridsiatke a z prevažne jasnej až polojasnej oblohy by počas nasledujúcich troch dní podľa meteorologických modulov pršať nemalo.

Piatok (3. 7.) sa bude niesť v znamení striedavej oblačnosti, ktorá by mala byť väčšia najmä podvečer, no úhrn dažďových zrážok neprinesie. Prevažne severný vietor môže popoludní dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 12 m/s. Teplota vzduchu sa vyšplhá z ranných 18 až 16 na denných 25 až 27 °C.

Sobota (4. 7.) bude víkendovým dňom so spočiatku polojasnou, k večeru úplne jasnou oblohou bez zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teplota vzduchu sa bude pohybovať od najnižších ranných 19 až 17 do maximálnych denných 23 až 25 stupňov Celzia.

Nedeľa (5. 7.) bude v meste pod Urpínom slnečná a horúca. Teplota vzduchu stúpne z ranných 14 až na denných 29 °C. Oblaky by sa mali na oblohe ukázať len v prvej polovici dňa. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a pršať by podľa meteorologických modulov opäť nemalo.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.