Nasledujúci víkend bude v meste pod Urpínom daždivý, pričom úhrn zrážok by mal byť výrazný od piatkového večera do sobotného poludnia. Obloha bude prevažne zamračená a fúkať bude aj silnejší nárazový vietor. 

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na piatok a sobotu výstrahu 1. stupňa pred dažďom a vetrom na horách v banskobystrickom okrese.

Piatok (25. 9.) prinesie prevažne úplne zamračenú oblohu a dážď, ktorý by mal byť najvýraznejší v popoludňajších a neskorých večerných hodinách. Južný vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 13 m/s. Z ranných 13 až 11 sa cez deň oteplí na maximálnych 17 až 19 stupňov Celzia.

Sobota (26. 9.) bude víkendovým dňom s prevažne zamračenou oblohou, z ktorej by malo pršať najmä ráno až dopoludnia. Juhozápadný vietor môže dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 18 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 13 až 17 °C.

Nedeľa (27. 9.) zakončí týždeň v znamení pretrvávajúcej veľkej oblačnosti, z ktorej môžu dopoludnia prameniť aj prehánky. Južný vietor môže v nárazoch fúkať rýchlosťou až 8 m/s a teplota vzduchu sa z ranných 9 až 7 cez deň vyšplhá len na 10 až 12 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.