Víkend, v ktorom nás čakajú voľby do NR SR sa bude v Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení pomerne nízkych teplôt a prevažne zvýšenej oblačnosti. Tá so sebou v piatok a v nedeľu prinesie aj snehové či dažďové prehánky. 

Piatok (28. 2.) bude v znamení spočiatku zamračenej, postupne počas dňa vyjasnenej oblohy. V dopoludňajších hodinách môžeme očakávať aj sneženie. Fúkať bude prevažne severný vietor rýchlosťou 1 až 4, v nárazoch 11 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -1 až 1 °C do najvyšších denných 2 až 4 stupňov Celzia.

Sobota (29. 2.) bude volebným dňom s prevažne zamračenou oblohou, z ktorej by však počas celého dňa dažďové ani snehové zrážky spadnúť nemali. Fúkať bude prevažne južný vietor v rýchlosti 1 až 3, v nárazoch 9 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -3 až -5 °C do najvyšších denných 3 až 5 stupňov Celzia.

Nedeľa (1. 3.) otvorí mesiac marec v znamení zvýšenej oblačnosti, ktorá prinesie spočiatku sneženie, ktoré sa s postupným oteplením zmení na dážď. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni -1 až 1 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 4 do 6 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.