Zatiaľ čo v predošlých dňoch sme si v Banskej Bystrici užívali množstvo slnečných lúčov a príjemné teploty vzduchu, tak počas nasledujúcich troch dní môžeme očakávať ochladenie. Maximálne denné teploty vzduchu sa budú pohybovať pod hranicou 20 °C. Počítať treba aj s ďažďom, ktorý nás potrápi najmä v piatok ráno.

Piatok (17. 9.) začne daždivým ránom, pričom úhrn zrážok môžeme očakávať od skorých ranných do dopoludňajších hodín. Spočiatku prevažne zamračená obloha sa popoludní vyjasní. Severný až severozápadný vietor zafúka popoludní v nárazoch rýchlosťou až 9 m/s. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 16 až 18 °C. V noci sa ochladí na 12 až 10 stupňov Celzia.

Sobota (18. 9.) bude víkendovým dňom s prevažne zväčšenou oblačnosťou, z ktorej by predbežne podľa meteorologických modulov počas tohto dňa mali prameniť aj mierne prehánky. Fúkať bude prevažne severozápadný vietor, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 5 až 7 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 16 až 18 do nočných 11 až 9 °C.

Nedeľa (19. 9.) zakončí týždeň v znamení spočiatku polojasnej, neskôr už jasnej oblohy, z ktorej počas tohto dňa pršať nemá. Teplota vzduchu z najvyšších denných 15 až 17 v noci klesne na 10 až 8 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.