Druhý októbrový víkend bude prevažne slnečný. Oblačnosť sa má výraznejšie zväčšiť len v sobotu večer. Sprevádzať nás budú pomerne príjemné teploty vzduchu, ktoré budú atakovať hranicu 20-tich stupňov Celzia.

Piatok (7. 10.) bude dňom so spočiatku jasnou, k večeru už polojasnou oblohou. Pršať tak v meste pod Urpínom nebude. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Z ranných 10 až 8 sa cez deň oteplí na príjemných 19 až 21 °C.

Sobota (8. 10.) prinesie prevažne polojasnú oblohu. Obloha sa však večer zamračí a počas noci zo soboty na nedeľu môže miestami krátkodobo mierne zapršať. Ani v sobotu nás v Banskej Bystrici silný nárazový vietor nepotrápi. Teploty vzduchu sa z ranných 8 až 6 cez deň vyšplhajú na 18 až 20 stupňov Celzia.

Nedeľa (9. 10.) sa bude niesť v znamení jasnej až polojasnej oblohy, bez úhrnu zrážok. Počas celého dňa však treba počítať so silnejším severným nárazovým vetrom. Vzduch sa z ranných 9 až 7 cez deň zohreje na 16 až 18 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.