Tretí marcový víkend bude v meste pod Urpínom sprevádzať jasná až polojasná obloha. Od nasledujúceho týždňa sa budú teploty vzduchu šplhať k 20-tim stupňom Celzia. Otepľovať sa začne už počas najbližších. Zrážky nás v Banskej Bystrici nepotrápia.

Piatok (17. 3.) bude ešte podobný ako predošlé dni, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných -2 až -4 do popoludňajších +8 až +10 °C. Obloha bude zrána jasná, neskôr polojasná. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor.

Sobota (18. 3.) bude slnečná. Južný vietor zafúka silnejšie popoludní, v nárazoch rýchlosťou 8 až 10 m/s. Z ranných 0 až -2 sa počas dňa oteplí na +10 až +12 stupňov Celzia.

Nedeľa (19. 3.) sa bude taktiež niesť v znamení prevažne malej oblačnosti, ktorá sa má zväčšiť až k večeru. Vzduch sa z ranných +1 až -1 cez deň zohreje na +11 až +13 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.