V uplynulých dňoch sa v Banskej Bystrici a okolí ochladilo a pomaly už jesenné teploty môžeme očakávať aj tento víkend. Tie budú mať od piatka do nedele klesajúcu tendenciu. Obloha bude prevažne jasná a prehánky či búrky nás podľa meteorologických modulov v regióne nečakajú.

Piatok (13.9.) zakončí pracovný týždeň v znamení prevažne jasnej oblohy. Prehánky či búrky v tento deň región nezasiahnu. Fúkať bude slabší, juhozápadný vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 11 až 9 °C do najvyšších denných 22 až 24 stupňov Celzia.

Sobota (14.9.) prinesie opäť prevažne jasnú oblohu, ale mierne ochladenie. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 13 až 11 °C, zatiaľ čo cez deň nás čaká maximálne 19 až 21 stupňov Celzia. Severozápadný až severný vietor bude fúkať v nárazoch rýchlosťou 4 až 8 m/s. Dážď sa v tento deň nepredpokladá.

Nedeľa (15.9.) bude v rámci víkendu najchladnejším dňom. Obloha bude opäť prevažne jasná a dažďové zrážky by z nej nemali spadnúť. Teploty vzduchu sa v Banskej Bystrici a okolí budú pohybovať od najnižších ranných 9 až 7 °C do najvyšších denných 18 až 20 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.