Víkendová nálada prichádza väčšinou už v piatok, keď prídeme domov z práce alebo zo školy. S vedomím, že „zajtra nemusíme skoro ráno vstávať“, sa vyberieme niekde zabaviť, alebo zostaneme doma a chytíme sa do pečenia, alebo aktuálne napríklad do maľovania veľkonočných vajíčok…

MALÝ PRÍBEH VEĽKEJ NÁDEJE

Radnica KRST knihyV Cikkerovej sieni banskobystrickej Radnice v piatok podvečer (18.30 hod.) uvedú do života knihu Marcela Páleša Malý príbeh veľkej nádeje. Kniha je príbehom mladej ženy, ktorá sa musela popasovať so zákernou zhubnou chorobou. Súčasťou slávnostného uvedenia knihy je kultúrny program, v ktorom vystúpia kapely 220 Voltov a Pas de pitié!, na klavíri zahrajú a zaspievajú Katka Máliková a Katka Lepková a predstaví sa aj husľové duo Janka Macíková a Alena Hermanová.

Zaujímavosťou bude aj samotné uvedenie knihy, na ktorom sa výrobou materiálu symbolicky podieľajú deti zo Základnej školy pri Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici. Moderujú Diana Vigašová a Martin Klus.

GEMINI MONSTERS & BASOSTROJ + EMIL FRÁTRIK

V Záhrade CNK majú dnes (piatok 4. apríl) bubeníci jedinečnú šancu „odkukať“ čo to od špičkového slovenského hráča na bicie Emila Frátrika! Jeho Drum workshop sa koná od 18. do 19.30 hod. O 20. hod. zahrá Basostroj a o 20.30 hod. Gemini Monsters. Emil Frátrik (bicie), Roland Kánik (klávesy), Martin Žiak (basa).

Klub 77 Bystrica hrá NirvanuBYSTRICA HRÁ NIRVANU

Na koncerte pri príležitosti smutného výročia tragickej smrti Kurta Cobaina (R.I.P. – 5. 4. 1994), ktorý sa uskutoční v sobotu 5. apríla o 19. hod. v Klube 77 zahrajú Brainscan, Schody, JB, Maringotka, The Christmas a Kurt Kombajn Band.

VYNÁŠANIE MORENY

So zimou sa treba patrične rozlúčiť. Prijmite preto pozvanie Múzea ľudového a príďte vyniesť Morenu z nášho chotára –  v nedeľu 6. apríla o 15. hod. na Námestí SNP. Zaspieva vám pritom folklórny súbor Dubkáčik.

STROMY

Divadlo Štúdio tanca uvedie v nedeľu 6. apríla (16. hod.) obnovenú premiéru rozprávky Stromy (podľa rovnomennej knižnej predlohy Gurama Petriašviliho). Projekt sa zrodil v umeleckom tíme Divadla Štúdio tanca pod vedením Zuzany Ďuricovej Hájkovej a prebieha v spolupráci so Školou Fantázia. Divadlo ŠT uviedlo rozprávku pôvodne v decembri 2011 a jej vrelé prijatie u malých, aj veľkých divákov ukázalo, že rozprávka nemôže len tak odísť do zabudnutia. Stromy sú príbehom, ktorý bez zbytočného moralizovania odkrýva podstatné veci, tie, ktoré sú očiam neviditeľné. Tie, kvôli ktorým treba otvoriť srdce. A zasadiť stromy.

RBDNR Rozpravky na bruskuOZPRÁVKY NA BRUŠKU

Klasická rozprávka v tradično-netradičnom spracovaní, s využitím tradičných bábok v netradičnej bábkovej scéne s atypickým prenosným divadielkom na brušku… Tak by sa dala charakterizovať divadelná inscenácia pre deti Rozprávky na brušku, ktorá čerpá námet zo známych českých rozprávok. V Bábkovom divadle na Rázcestí sa pri nej môžete zabaviť v nedeľu 6. apríla o 16. hod.

TO VAJÍČKO MAĽOVANÔ

Tak, a už sme pri krasliciach. V Thurzovom dome na Námestí SNP si aj počas víkendu môžete pozrieť 8. bienále celoslovenskej prehliadky kraslíc a ich tvorcov To vajíčko maľovanô. V piatok do 17. hod., v sobotu a nedeľu od 13. do 17. hod. Zároveň sa môžete inšpirovať!