Zábava v podobe divadelného festivalu Špandiv v Španej doline, Obrie bábky na Námestí SNP, či spomienkové stretnutie generácií v Kališti – aj taký bude tento víkend v Banskej Bystrici a jej blízkom okolí.

Obrie bábky

Mesto Banská Bystrica a Park kultúry a oddychu vás vrámci Banskobystrického kultúrneho leta 2010 pozývajú na nevšedný zážitok. Divadlo pod šírim nebom, zvláštne postavy na chodúľoch, humor a rozprávky na ulici – to všetko vás čaká vrámci podujatia Obrie bábky. Príďte sa zabaviť a pozrieť si nevšedné predstavenie, ktoré sa začne na Námestí SNP už zajtra o 15.00 h.

Špandiv

Penzión Klopačka Špania Dolina, Divadlo Harry Teater a SPOlok DIvadelných NAdšencov SPO-DI-NA vás srdečne pozývajú na siedmy ročník divadelného festivalu v Španej Doline – ŠPANDIV 2010. Ten sa začne už dnes a časť jeho programu sa bude konať aj na banskobystrickom Námestí SNP. Hlavný program s množstvom zaujímavých divadelných predstavení sa však bude odohrávať v Španej doline. Vrámci sobotného predstavenia sa predstavia také osobnosti slovenského divadla, ako nestarnúca Zuzana Krónerová, Ivan Palúch, Veronika Szabová a iní. V úlohe moderátora sa predstaví Ján Snopko. Podrobný program môžete vidieť na plagáte pod článkom. Permanentka na obidva dni stojí 33 € (okrem detského bloku).

Spomienkové stretnutie generácií

Menej veselou, no tiež veľmi zaujímavou akciou je Spomienkové stretnutie generácií v obci Kalište, ktoré organizuje Oblastný výbor Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom a múzeom SNP Banská Bystrica. Záštitu nad podujatím prevzal Vladimír Maňka.

Spomienka začne ekumenickou pobožnosťou, po ktorej bude nasledovať pietna spomienka. Následne sa však aj tu rozozvučia zvuky hudobných nástrojov a popri živej hudbe sa budú môcť účastníci zapojiť do viacerých interesujúcich sprievodných činností s vojenskou tématikou. Organizátori nezabudli ani na deti, pre ktoré je tu rovnako pripravený pekný program.