Päťdesiatpäť veteránov vyrobených v medzivojnovom období absolvuje trasu z Vígľaša cez Mičinú a zaparkuje v sobotu, 4. augusta 2018 o 10.30 h na banskobystrickom Námestí SNP v rámci podujatia The Grand Retro Show.

Organizátori lákajú návštevníkov na historické skvosty, medzi ktorými nebudú chýbať svetové značky ako Rolls-Royce či Packard, európske značky Citroën a Peugeot. Tohtoročným podujatím The Grand Retro Show si zároveň pripomíname 100. výročie založenia Československa.

V tomto období boli naše vozidlá špičkou na trhu a preto veľké zastúpenie budú mať domáce značky ako Tatra, Škoda, Praga, Aero.

Diváci si budú môcť pozrieť karosárske umenie legendárneho Josefa Sodomku na vozidlách Tatra 52 z tridsiatych rokov.

Zaujímavosťou a veteránskou lahôdkou bude vozidlo značky Stanley Woods z roku 1916 poháňané parou. Je skutočnou raritou, počet týchto vozidiel v Európe by sme zrátali na prstoch jednej ruky.

Návštevníci sa budú môcť pri vozidlách odfotografovať, porozprávať sa s majiteľmi o histórii či priebehu renovácie ich vozidiel.

Akciu na Námestí SNP v meste pod Urpínom spestrí o 12.00 h komentovaná retro módna prehliadka s názvom „Elegancia a štýl prvej republiky 1918-1939“, ktorú predvedie  Salon první republiky z Brna.

Podujatie bude spojené aj s Banskobystrickým pivným festivalom, ktorým oslávime remeselné pivo a tradíciu varenia piva v Banskej Bystrici.

Začiatok organizátori naplánovali na sobotu, 4.8. od 11.00 h  do 21.00 h. Na druhý deň bude festival pokračovať od 10.00 h a potrvá do 17.00 h.